Napsat e-mail Tisk

STRUČNÉ DĚJINY KOSMONAUTIKY  

Název akce:
STRUČNÉ DĚJINY KOSMONAUTIKY
Datum konání:
07.03.2022 - 07.03.2022 14.30 h - 17.00 h
Místo konání:
Hradecké stavební centrum - Hradec Králové
Pořádá:
OP Hradec Králové

Popis

POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU

 POŘÁDANOU

OP ČSSI Hradec Králové

STRUČNÉ DĚJINY KOSMONAUTIKY

která se koná

v pondělí dne 7. března 2022

 od 14.30 hod.

Přednáší

doc. Mgr. Petr Grulich, Ph.D.

Ředitel muzea Východních Čech

Odborná specializace

České a čsl. hospodářské a správní dějiny 19. a 20. století, historická geografie, digitální technologie v historických vědách.

Absolvent Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové obor Učitelství dějepis – občanská výchova – zeměpis (Mgr.), obor České a československé dějiny (Ph.D.). Habilitační řízení v oboru České a československé dějiny na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice

 

Stručná anotace

Přednáška shrne základní mezníky světové kosmonautiky a pojedná o odtajněných projektech (např. někdejší sovětské řešení pro let na Měsíc, vesmírná stíhačka na bázi lodi Sojuz, tajné a ozbrojené sovět orbitální stanice Almaz, raketoplány USA a SSSR včetně tajných projektů, koncept MIR2, který spadl do Tichého oceánu už ve fázi výstavby, vývoj špionážních satelitů, čínské stroje ve vesmíru, a jiné.

Místo konání

Místo:
Hradecké stavební centrum - Webové stránky
Ulice:
Jižní 870
PSČ:
500 03
Město:
Hradec Králové

Popis

Budova HSC viz mapka na webových stránkách. Akce se koná v zasedací místnosti v 1. patře na konci chodby vpravo. Případné informace na telefonním čísle 495406590 nebo emailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Copyright © 2010 Minion | Tvorba loga | Tvorba infografiky