Napsat e-mail Tisk

VÝSTAVA 150 LET SIA  

Název akce:
VÝSTAVA 150 LET SIA
Datum konání:
08.03.2017 - 31.03.2017 08.00 h - 19.00 h
Místo konání:
Krajská vědecká knihovna v Liberci - Liberec - Staré Město
Pořádá:
OP Liberec

Popis

A3_csssi

Putovní výstava „150 LET SIA“ prezentuje na 66 velkoformátových panelech prestižní výběr významných osobností z oblasti stavitelství a architektury a jejich díla, tematické okruhy výstavby a vzrůstající činnost odborných spolků a zároveň připomíná důležitou součinnost obou profesí ve stavební tvorbě. V neposlední řadě se věnuje současné situaci v obou oborech a jejich směřování do budoucnosti.Celý článek

Cílem výstavy je poskytnout orientaci v minulé i současné stavební tvorbě. Představit to nejkvalitnější
z oboru v naší republice a připomenout celospolečenský význam inženýrů a architektů nejen z pohledu funkčnosti jejich díla, ale rovněž v utváření estetiky staveb a  veřejného prostoru.

Spojení osobního fotografického portrétu autora, krátkého textového medailonu a historických
a současných fotografií autorova díla má za cíl připomenout vývoj a úspěchy našeho stavitelství
a architektury.

Kurátorka: Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc.

Autoři textů: Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc., Ing. Václav Mach, Akad. arch. Jan Sapák,
Ing. arch. Jan Fibiger, CSc.

 

 

A) Osobnostní panely a panely vybraných architektonických ateliérů:

Josef Hlávka, Antonín Balšánek, Osvald Polívka, Dušan Jurkovič, Josef Schulz, Josef Zítek, Leopold Bauer,Jan Kotěra, Josip Plečnik, Pavel Janák, Vladimír Karfík, František L. Gahura, Josef Gočár, Jan Gillar, Bedřich Feuerstein, Jaromír Krejcar, Josef Havlíček, Karel Honzík, Oldřich Tyl, Adolf Loos, Bohuslav Fuchs, Adolf Benš, Bedřich Rozehnal, Oskar a Elly Oehlerovi, Otakar Novotný, Stanislav Bechyně, Bohumír Kozák, Jiří Kroha, František A. Libra, František Faltus, Jaroslav Fragner, Vlastislav Hofman, Josef Chochol, Karel Hubáček, František Cubr, Karel Filsak, Karel Prager, Vladimír Machonin a Věra Machoninová, Jan Šrámek a Alena Šrámková, Jan BočanZdeněkRothbauer, Ivan Ruller, Viktor Rudiš, Václav Aulický, Jan Línek, Vlado Milunič, Eva Jiřičná, Jan Kaplický, Martin Kotík, Josef Pleskot, Ladislav Lábus,ZdeněkFránek, Stanislav Fiala, Jiří Stráský, Vladimír Janata, Michal Hlaváček, Ateliér A PLUS, Šafer Hájek Architekti, Jakub Cigler a Vincent Marani, Ateliér CMC Architects, Ladislav Kuba a Tomáš Pilař, Ateliér DaM, Ateliér Projektil.

B) Tematické panely:

SIAL, Stavoprojekt, Metro, Dálnice, Mosty (I. a II.), Vodní stavby, Stavby z oceli, Betonové stavitelství, Podzemní stavby, Urbanismus, Panelové domy, Geotechnika, Železnice, Průmyslové stavby.

Výstavu pořádá oblastní pobočka ČSSI.

Místo konání

Místo:
Krajská vědecká knihovna v Liberci -
Ulice:
Rumjancevova 1362/1
PSČ:
46001
Město:
Liberec - Staré Město

Popis

Není k dispozici žádný popis

Copyright © 2010 Minion | Tvorba loga | Tvorba infografiky