Oceněné stavby v soutěži „STAVBA ROKU 2021“ Královéhradeckého kraje

  18-11-2021 

Oceněné stavby v soutěži

„STAVBA ROKU 2021“ Královéhradeckého kraje

Proměna bývalého rychnovského kina v moderní knihovnu zaujala letos porotce krajské architektonické soutěže, kteří ji udělili titul Stavba roku 2021 Královéhradeckého kraje. Na dnešním slavnostním vyhlášení výsledků 18. ročníku předal hejtman Martin Červíček ocenění také dalším přihlášeným stavbám.

„Většina staveb přihlášených do letošního ročníku soutěže je důkazem, že i v dnešní době, která klade důraz na ekonomické hledisko a úsporu vstupních nákladů, vznikají v našem regionu hodnotné stavby zasluhující pozornost veřejnosti. Jsem rád, že Královéhradecký kraj může přispět ke zviditelnění jejich tvůrců, ať již se jedná o projektanty, stavební firmy nebo samotné investory. Doufám, že některým dílům se podaří uspět i na celostátní nebo mezinárodní úrovni,“ řekl hejtman Martin Červíček, pod jehož záštitou se soutěž koná.

Investorem vítězné stavby je město Rychnov nad Kněžnou, projektantem firma IRBOS Čestice a zhotovitelem společnost STYLBAU z Hradce Králové. Bývalé kino prošlo rekonstrukcí v letech 2018 a 2019. Součástí nové knihovny je multifunkční sál pro konání kulturních a společenských akcí.

Čestné uznání získala rekonstrukce kaple svatého Josefa ve Slavětíně na Trutnovsku, sportovní park U Svatých v Holohlavech, rekonverze tubusu větrné elektrárny v Novém Hrádku na rozhlednu s infocentrem a přístavba biskupského gymnázia v Hradci Králové a restaurant Lemur a Safari pivovar ve Dvoře Králové nad Labem. Zvláštní cenu poroty získala rekonstrukce kaple svatého Josefa ve Slavětíně na Trutnovsku. Celkem letos o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje usilovalo 16 staveb.

Vedle Královéhradeckého kraje je pořadatelem soutěže Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora architektů. Soutěž je nepostupovou obdobou celostátní soutěže Stavba roku, ale Královéhradecký kraj usiluje o to, aby se stala její součástí.

Další podrobnosti viz 

Oceněné stavby v soutěži „STAVBA ROKU 2021“ Královéhradeckého kraje | ČKAIT (ckait.cz)

nebo příloha viz níže

Copyright © 2010 Minion | Tvorba loga | Tvorba infografiky