Exkurze na nově zprovozněnou část SOKP

Praha  21-10-2010 

Pražská oblastní pobočka ČSSI spolu s oblastní kanceláří ČKAIT připravily exkurzi na novou část silničního okruhu kolem Prahy( SOKP) , a to několik dnů pro uvedení staveb R512, R513 a R514 do provozu.

Pro odborný doprovod se podařilo získat Ing. Jaroslava Bílka, ředitele stavby R 512 ze společnosti DSP, Ing. Tomáše Kulvaita ze společnosti SKANSKA, který zastupoval ředitele stavby R513 a ing. Ladislava Stefana, ředitele stavby R 514 ze společnosti Hochtief. Díky tomu byli účastníci exkurze již během jízdy velice podrobně informováni o technických parametrech a organizační náročnosti jednotlivých staveb. Most přes Lochkovské údolí byl hodnocen jak z pohledu ze dna údolí, tak také z plošiny, ze které byl umožněn vstup do tubusu nosné konstrukce. Svým způsobem raritou je zachování obydlí bezdomovců pod radotínskou opěrou mostu; bezdomovci údajně posloužili i jako dobrá ostraha staveniště.

Při cestě zpět byl prokázáno, že dopravní značení na křižovatce přes strakonickou silnici umožňuje pozornému řidiči vcelku dobrou orientaci . Modletická křižovatka je na tom zatím hůř, neboť čeká na dokončení.

Exkurze končila shromážděním zájemců v přednáškovém sále ČKAIT a diskuzí formou otázek a odpovědí , doprovázenou promítnutím presentace o silničním okruhu.

Účastníci hodnotili exkurzi příznivě, zejména se zřetelem na kvalitu odborného doprovodu ; výbor ČSSI - o.p. pro Prahu a Stč. kraj za to děkuje společnostem Dálniční stavby Praha, a.s., SKANSKSA a.s. a Hochtief , a.s. , jejichž manažeři se o kvalitu odborné stránky postarali.

Jiří Hájek

Copyright © 2010 Minion | Tvorba loga | Tvorba infografiky