Workshop na záchranu Nákladového nádraží Žižkov má nové termíny!

letak_workshopVýzkumné centrum průmyslového dědictví FA ČVUT a Galerie Jaroslava Fragnera vyhlašují workshop na téma nového využití Nákladového nádraží Žižkov, jako reflexi současné veřejné diskuze na téma demolice, či zachování tohoto výjimečného objektu průmyslové funkcionalistické architektury. Workshopy proběhnou v termínech 29. září, 20. října a 14. listopadu.

Důvodem uskutečnění workshopu je především aktuálnost této debaty při stupňujícím se tlaku na demolici stavby. Ta je v případě, že nedojde k prohlášení nádraží za kulturní památku více než pravděpodobná. Tento workshop tak může být jednou z posledních příležitostí k vyjádření názoru na dané téma.
 
K účasti zveme studenty i čerstvé absolventy architektonických, stavebních i jiných souvisejících oborů.
 
Cílem je vytvoření několika nezávislých koncepcí změny využití stávající budovy, při zachování její architektonické hodnoty. Výsledné koncepty budou zpracovány jednotlivci nebo ve skupinách. Výsledky workshopu budou prezentovány na posledním pracovním setkání formou minikonference a na konci semestru na výstavě v galerii Jaroslava Frágnera. K workshopu bude vydán sborník.
 
Konverze Nákladového nádraží je paralelně vypsána jako semestrální téma v několika ateliérech FA a FS ČVUT.

Studenti, kteří nemají téma paralelně zapsané v rámci atelieru, získají za účast na workshopu 2 kredity.
 
Veškeré další informace na http://vcpd.cvut.cz.
 
Registrace a další informace na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Podrobnosti na letáku - ke stažení nakladove_nadrazi_zizkov_letak.jpg

Copyright © 2010 Minion | Tvorba loga | Tvorba infografiky